Sağlık

İleri derecede çene kemiği erimelerinde ve diş eti çekilmelerinde implant tedavisi

İmplant teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmeler sayesinde artık uzun süren zahmetli ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan sabit dişlerinize kavuşabilirsiniz.

Klasik olarak İmplant tedavileri ortalama 2-3 ay kadar sürmektedir.

Fakat hiç bir dişi olmayan yada mevcut dişlerini kaybetme noktasına gelmiş bir kişi için implant uygulamasını takiben 2-3 ay dişsiz kalmak en büyük kahır olmaktadır.

Hele birde bu kişi faal çalışma hayatının içinde ise dişsizlik çok daha büyük meşakkat olmaktadır.

Bu hastaların implant operasyonunu takiben güzelleşme periyodunu ağızlarında sabit ve estetik dişler ile geçirmeleri son derece yararlı olmaktadır.

Birtakım durumlarda hastalarda ileri derece de diş eti kayıpları maalesef diş kayıplarına yol açar bu durumlarda eriyen çene kemiğine ileri implant cerrahisi sistemiyle implant yapmak gerekebilir.

Hareketli protezlerden yahut diğer sebeplerden ötürü eriyen çene kemiğine implant yapılıp yapılamaması merak edilen hususlardandır.

Bunun için Ayrıntılı bir muayene ve ileri görüntülemeler gerekebilir. Çeşitli teknik ve implantta ileri cerrahi teknikleriyle kemik erimelerine değişik çözümlerek üretebilmek mümkün olmaktadır. Özellike All 4, All 6 yahut All on 8 prosedürleri implant tedavilerine sıkça kullanılan metodlar ortasındadır.

Diş eti çekilmesi ve Eriyen Çene Kemiğine İmplant tedavisinde bilhassa diş eti çekilmesi yaşanması durumunda uygulanacak olan tedavi planı kişinin yaşamış olduğu rahatsızlığın seviyesine nazaran belirlenmektedir. Uzman grup tarafından yapılacak olan denetimler ile bu seviyenin belirlenmesi ve uygulanacak olan tedavinin buna uygun formda yapılması sağlanabilir. Tedavi edilmemesi halinde diş kaybı yaşanabilecek olduğu için bilhassa erken periyotta müdahale edilmesi çok yararlı olacaktır.

Diş eti çekilmesi halinde uygulanacak olan tedavi için diş dokusu üzerinde oluşmuş olan hasarın tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra diş hassaslığının tedavi edilebilmesi kelam konusu olmaktadır. Son evrede bilhassa cerrahi olarak yapılacak olan uygulama ile diş eti dokusunun yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Bunun için gerçekleştirecek olan kaplama süreçleri ile birebir vakitte dişteki hassasiyetin giderilmesi sağlanmaktadır. Birtakım İlerleyen durumlarda Küretaj yapmak gerekebilir.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belli şartlar sağlandığı takdirde tıpkı gün işleve sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben tıpkı gün sabit süreksiz dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak ömür kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Bilhassa yaşa bağlı olarak alt ve üst çene art bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik halde bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Kliniğimize gelen çoklukla hastalardan tomografi alarak kemiğin yapısını üç boyutlu inceleyerek,ne kadar kemik erimesi olduğunu,bu cins kemik erimelerinde ne tıp bir tedavi uygulayacağımızı evvelce planlıyoruz.Genellikle bu tıp ameliyatlarda Prf usulü ,kemik greftleri ve çeşitli regenerative malzemeler kullanılmaktadır.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belli şartlar sağlandığı takdirde birebir gün işleve sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben birebir gün sabit süreksiz dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak hayat kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Bilhassa yaşa bağlı olarak alt ve üst çene art bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik formda bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Tek seansta yerleştirilen 4 yada 6 adet implant üzerine birebir gün sabit dişler takılabilmekte ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu