Sağlık

En çok rastlanan ruhsal meseleler

Toplumumuzda çok fazla psikolojisi bozuk bireylere rastlamak mümkün olmaktadır. Ruhsal rahatsızlıkla farklı kategorilere ayrılır ve her birinin sebepleri, belirtileri birbirinden farklı formda kategoriye ayrılır. Birtakım ruhsal rahatsızlıklar doğuştan genetik olurken kimileri ise yaşanılan olaylar nedeni ile meydana gelebiliyor. Oluşan bu problemler çeşitli terapi prosedürleri ve ilaçlar kullanılarak tedavi edilmektedir. Tedavi usulleri hastalığı sebebine ve belirtilerine nazaran değişir.

Uygulanan bilimsel teknikler sayesinde insanlara farklı bir birey olmadıkları ve bu sıkıntılardan kurtularak hayatlarının olağana dönebileceği anlatılır ve tedavi edilir. En fazla rastlanan ruhsal meseleler ortasında ruhsal bozukluklar yer almaktadır. Bu sıkıntılar, kişilik bozuklukları, cinsel fonksiyon bozuklukları, gelişimsel bozukluklar, yeme bozuklukları, anksiyete bozuklukları, somatik bozukluklar, his durum bozuklukları, unsur bozuklukları yer alır. Ayrıyeten çiftlere özel olarak verilen şahsa özel ömür idaresi, ferdî ve çift terapisi üzere hizmetler sağlanmaktadır. Bu rahatsızlıklardan rastgele biri ile müsabakanız durumunda Ruhsal danışmanlık sayesinde kurtulabilirsiniz.

Ruhsal Bozukluk Yeme Bozuklukları

En çok sık rastlanan ruhsal bozukluklar ortasında yeme bozuklukları yer almaktadır. Anoreksiya olarak da bilinen rahatsızlık pek çok insan tarafından yanlış tanınan bir rahatsızlıktır. Fiziki bir rahatsızlık üzere algılansa da aslında ruhsal bir rahatsızlıktır. Kilo vermek isteyen şahıslarda bir müddet sonra ortaya çıkan bu sorun zihinsel bir takıntı haline gelir, kişi kendi fiziki görünüşünü beğenmez ve kendini daima olarak şişmanmış üzere düşünür. Meğer bu bireyler etrafından hayli zayıfsın yorumları alır ve manzara olarak da zayıftır. İleri durumlarda hayati tehlike oluşturabilecek bu sorun tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır ve ilaç tedavisi ile psikoterapi ile atlatılması sağlanır.

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları

Hem bayan hem erkeklerin hayat kalitesini fazlası ile etkileyen bu rahatsızlık birçok sorunu da beraberinde getirir. Cinsel fonksiyon bozukluğunaek olarak ilgi eksikliği, hislerde dengesizlik ve depresyon üzere sıkıntılarında oluşmasına neden olur. Bu sorunu yaşayan şahısların tedavi olması mümkün olmaktadır. Uygulanan terapi ilaç tedavisi yapılmaktadır ve sonuç alınmaktadır. Bu etapta çiftlerin birbirlerine daha hassas formda davranması da gereklidir.

Kişilik Bozuklukları

Toplumumuzda birçok şahısta kişilik bozukluklarına rastlamak mümkün oluyor. Bu bozukluklar tedavi edilmediği takdirde ömür kalitenizi düşürmekte ve daha büyük meselelere nede olmaktadır. Kişilik bozuklukları ortasında Utangaç, antisosyal, borderline, şizoid, paranoid, narsistik, histrionik, şizotipal, bağımlılık üzere sıkıntılar görülmektedir. Özgüven, motivasyon eksikliği, toplumsallaşma meseleleri, panik atak üzere hangi sorunu yaşarsanız yaşayın Psikolog İstanbul hizmeti alarak tedavi olmanız mümkün olmaktadır.

Psikoterapist tedavi teknikleri ilaç tedavilerine oranla daha fazla tercih edilmekte ve daha tesirli olduğu görülmektedir. Büsbütün güzelleşme oranının daha yüksek olduğu bu formüller olumlu sonuçlar alınabilmekte ve uzun bir tedavi süreci olduğu bilinmektedir.

Çift Evlilik Terapisi

İkili münasebetlerde memnun olmanın sırrı, bireylerin birbirini anlaması ve takviye olmasıdır. Aile içinde irtibat bozukluğu, çatışma, anlayış eksikliği üzere durumların yaşanması meselelere neden olabilir. Bağların giderek bozulmasına neden olan bu durumlardan çift terapisi ile kurtulmak mümkün olmaktadır. Ayrıyeten ilgilerde bağlantı sıkıntıları yaşayarak kendinizi inançsız hissetmeniz, ilgisiz hissetmeniz üzere durumlarda tartışmalar daha fazla artar ve geri dönülmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu durumlarda kim haklı kim haksız hengamesi yapmak yerine evlilik terapisine başvurmak en uygun davranış biçimi olacaktır.

Uzmanlardan Yardım Alın

Sebebi ne olursa olsun, rastgele bir ruhsal sorun yaşamanız halinde bunun tedavisini kendi başınıza değil de Ferdi terapi hizmetlerine başvurarak kurtulabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti alarak bu süreci daha kolay ve kısa müddette atlatmanız mümkün olabilir. Daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat sürmek çok da güç değil. Yaşadığınız tüm kuvvetli bu süreçte sizin yanında olarak size sevdiklerinizle hoş bir ömür sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu