Sağlık

Akupunkturla tedavi edilen hastalıklar

AKUPUNKTURLA TEDAVİ EDİLEN HASTALIKLAR

Dünya Sıhhat Örgütünün yayınladığı rapora nazaran günümüzde en az 60 çeşit hastalık akupunktur ile tedavi edilmektedir. Akupuınktur ile tedavi edilen hastalıklar nelerdir?

Baş ağrılarılarından Migren , gerilime bağlı Tansiyon Tipi Baş Ağrıları, servikal artroza bağlı baş ve boyun ağrıları ,sinuzite bağlı baş ağrıları akupunktur ile başarılı bir formda tedavi edilmekte. Ayrıyeten Boyun Fıtığı , Bel fıtığı ve Siyatalji akupunktur ile hayli başarılı bir biçimde tedavi edilmekte.

Artroz- eklem kireçlenmeleri

Servikal Artroz (Boyun Kireçlenmesi), omuz ve Diz Kireçlenmesi üzere rahatsızlıklarda akupunktur olukça başarılı bir halde uygulanmakta.

Kas ağrıları ve fibromialji akupunkturla tedavi edilmekte.

Ayrıyeten Romatoid Artrite yardımcı bir tedavi tekniği olarak akupunktur tedavisi epeyce başarılı bir halde uygulanmakta.

Psikiatrik Hastalıklardan: Psikosomatik Hastalıklar, depresyon,obsesif-kompulziv bozukluklar, uyku bozuklukları – Kekemelik – Tikler akupunktur ile tedavi edilmekte.

Sigara – alkol ve ağrı kesici bağımlılığı akupunktur ile tedavi edilmekte.

Kronik Yorgunluk-Stres – Obezite- Şişmanlık ve Çok Zayıflık akupunktur ile tedavi edilmekte.

Akupunktur bağaşıklık sistemin üzerinde olumlu tesirlere sahip olduğu ndan Alerjilerden: Alerjik Rinit – Alerjik Astım- Alerjik dermatit-Ürtiker-ayrıca Zona ve zona sonrası oluşan nevraljiler , sedef hastalığı, pruritis ve egzema akupunktur ile tedavi edilmekte.

Sindirim Sistemi Hastalıklarıdan –Gastrit –Spastik Kolon-Ülseratif Kolit- Konstipasyon (Kronik Kabızlık) – Diare (İshal) yardımcı bir tedavi prosedürü olarak akupunktur başarılı bir halde uygulanmakta.

Tüp bebek tedavisinde akupunktur dayanak sağlamak emeliyle başarılı bir biçimde uygulanmakta.

Gece işemesi- Enurezis Nokturna – Sistit – Prostatit, İnfertilite – Adet Düzensizliği – Ağrılı Adetler (Dismenore) – Adet Azlığı (Oligomenore) ve Menopoz Şikayetlerini akupunkturla tedavi edilmekte.

Yüz Felci ve beyin kaynaklı felçlerde kanama yahut beyinde damar tıkanıklığı sonrası oluşan felçlerde birinci 6 ay içinde hastaya akupunktur tedavisi yapılırsa akupunktur epey tesirli olabilmektedir – Ayrıyeten Trigeminal Neuralji -İnterkostal nevralji- Dupuytren Kontraktürü – Meniere Hastalığı, Taşikardi – Ritim Bozukluğu – Esensiyel Hipertansiyon – Hipotansiyon akupunktur ile tesirli sonuç alınmakta.

hızlıbahis

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu