Teknoloji

HP Seçkine Dragonfly G2 İnceleme

HP’nin Seçkine Dragonfly serisi, x360 dokunmatik dizüstü bilgisayar konseptinin bir modülü olarak geçtiğimiz yıl yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Kompakt ölçülerde esnek bir çalışma hali vadeden, dizaynıyla epeyce şık, performansıyla ise pek mutlu edici bir platform olarak tanınan Seçkine Dragonfly serisi, elimizde yeni modeli G2 ile yer alıyor. Tam model ismi ise 336G8EA. Bu model numarası kıymetli, çünkü modelden modele nazaran konfigürasyon değişikliği yaşanabiliyor.

İncelemeye öncelikle dizayndan başlayalım, çünkü bu laptop’ın tasarımı, kullanım biçimini direkt olarak etkileyen bir faktör oluyor. 13.3 inç boyutunda bir ekranla gelen Seçkine Dragonfly G2, böylelikle ziyadesiyle kompakt yapıda bir dizüstü bilgisayar. Ekran, laptop’ın yalnızca boyutunu belirlemiyor, tıpkı vakitte kullanım haline de tesir ediyor, çünkü ekran dokunmatik ve birebir vakitte kendi etrafında dönebilir yapıda tasarlanmış. Böylelikle bu laptop’ı tablet üzere kullanabileceğiniz üzere, stant ve çadır üzere farklı biçimlerde de kullanabiliyorsunuz. Bu da size çalışma vakitlerinde olduğu kadar dinlence vakitlerinde da esnek ve konforlu bir kullanım imkanı tanıyor.

Kompakt boyutlarına ek olarak laptop’ın yalnızca 1 kilogramlık yüküyle ziyadesiyle hafif yapıda tasarlandığını da söyleyelim. Böylelikle taşınabilir ortamlarda rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz laptop, dizaynıyla gözer pek hoş geliyor, dışarıdan bakıldığında şık görünüyor. Art kapak yüzeyinde dikkat alımlı “hp” logosu laptop’a hoş bir hava katarken, kenarlarda yer alan temaslar da genişletilebilirlik imkanı tanıyor. Kontaklar ortasında USB Type-C’den Thunderbolt’a, HDMI 2.0b’den tam boyutlu SuperSpeed USB portuna kadar seçenek yer alırken, laptop’ın hoparlörleri de Bang&Olufsen imzasıyla geliyor. Böylelikle laptop’ın müzikal performansından da mutlu kalıyorsunuz.

Laptop’ın ekranı sahiden de hoş bir imaj sunuyor. 1000 nite kadar parlaklık imkanı tanıması bir yana, ekran kenar çerçevelerinin de özellikle ince tutulmuş olması hoş ayrıntılar. Parlak, renkli ve keskin detaylara sahip imaj sunabilen ekranın tahminen de beğenmediğimiz tek yanı ekran kontrastı diyebiliriz. Bu ortada elimizdeki modelin ekran çözünürlüğü Full HD düzeyinde. Lakin bu modelin 4K ekran seçeneği de mevcut. O modeli de değerlendirebilirsiniz.

Seçkine Dragonfly G2, Intel’in 11’inci kuşak işlemci ailesinden Core i7-1165G7‘den güç sağlıyor. Intel Turbo Boost teknolojisiyle 4.7 GHz’e kadar frekans yükseltebilen laptop, böylelikle ağır uygulamaları çalıştırmak için hakikat platform oluyor. 16 GB DDR4 RAM bellekleriyle de 4266 MHz frekansına kadar dokunabilen laptop, performans odaklı bir eküriye sahip. Intel Iris Xe grafik kartı, 256 GB PCIe NVMe SSD üzere bileşenlerle de performans odaklı ultra taşınabilir laptop arayanların beklentisine karşılık verecek teknik altyapı sunulmuş durumda.

Özetle

Bilhassa ultra taşınabilir kategoride bir dizüstü bilgisayar arayışı olanlar Seçkine Dragonfly G2 ziyadesiyle şad olacaklardır. Dizaynından performansına ve esnek kullanımına kadar pek çok açıdan başarılı bir aygıt olmuş. Şayet Full HD çözünürlükten daha fazlasını arıyorsanız, 4K seçeneğinin olduğunu da tekrar hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu