Uncategorized

ZENDAYA TIME 100 LİSTESİNDE

Emmy Ödüllü ve tescilli Moda İkonu Zendaya’nın yapamayacağı bir şey var mı? Sanmıyoruz! Zendaya gücünün sınırlarının olmadığını bir kez daha anlamış olduk. Bu sefer de TIME dergisinde onore edilen Zendaya, derginin 2022’nin ‘En Etkili 100 İsminden’ biri oldu.

Bu heyecanlı haberi Instagram hesabından paylaşan Zendaya, aynı zamanda TIME dergisinin kapak çekimini paylaştı. Kapak çekimlerinde yüzü olduğu Valentino markasını tercih eden Zendaya, “Harika bir onur. Bunun için teşekkür ederim TIME dergisi ve nazik sözleri için Denis’e teşekkür ederim. Bu benim için çok değerli,” dedi. Bu senenin beş TIME kapağından birinde yer alan Zendaya’ya Marvel yıldızı Simu Liu, hip-hop efsanesi Mary J. Blige ve Barbados Başbakanı Mia Mottley eşlik etti. “Yenilikçi” ünvanı ile birlikte TIME dergisinin ‘En Etkili 100 İsminden’ biri olan Zendaya’nın bu başarısını ‘Dune’ filmi yönetmeni Denis Villeneuve da bir yazı ile kutladı. “Benim için Zendaya bin yaşında,” diye söze başlayan Villeneuve, “Bundan önce çok fazla hayat yaşadı bile. Ve buna rağmen bahar gibi genç. İçinden çıkılmaz bir paradoksla, aynı zamanda çok uzak bir gelecekte doğmuş gibi bir izlenim de veriyor. O zamansız ve her şeyi yapabilir. Zendaya aşırılıkların ilham perisi,” diye ekledi.

2021’i güçlü bir şekilde geride bırakan Zendaya, ‘Euphoria’ serisinin ilk sezonunun başarısı ile bir Emmy Ödülü kazanmış ve daha sonra ise ‘Malcolm & Marie,’ ‘Dune’ ve ‘Spiderman: No Way Home’ gibi birçok filmde yer almıştı. Aynı zamanda sayısız kırmızı halıda boy gösteren Zendaya, günlerce konuşulan kıyafetleri ile 2021 CFDA Ödülleri’nde ‘Moda İkonu’ ödülünü kazanmıştı. Ama tıpkı Villeneuve’ün anlattığı gibi Zendaya tüm bu başarılarından çok daha fazlası, “Kendisi özerk bir yaratıcı güç. Yapım aşamasında olan kültürel bir simge. Saf ilham, empati ve sanatına saygıyla hareket eden, özgünlüğü yeni bir süper güç olarak kullanan bir kişi… Zendaya geleceğin ta kendisi.”

Zendaya’yı “neslin güçlü sesi,” olarak tanımlayan Valentino Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli de TIME dergisi başarısını kutlamayı unutmadı. TIME dergisinden “Yenilikçi” ünvanını alan Zendaya, İrlandalı yazar Sally Rooney, Balenciaga Kreatif Direktörü Demna Gvasalia ve Sarah Jessica Parker ile aynı kategoride yer alıyor. Zendaya’nın kariyerinin gidişatına bakarsak, bu onu listede son görüşümüz olmayacak!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu