Uncategorized

Fortnite, iOS’a Geri Döndü

Fortnite, 1 yıl 5 aydır Apple App Store ve Google Play Store platformunda bulunmuyordu. Oyun her iki çevrimiçi mağazaya geri dönmesi beklenmese de, GeForce Now teknolojisi sayesinde tekrardan döndü. NVIDIA ve Epic Games, GeForce Now üzerinden oynanabilen popüler battle royale oyununun mobil versiyonunu geliştirmek için bir araya geldi.


Nvidia’nın ürün yönetimi başkanı Aashish Patel, Epic Games ve Nvidia’nın GeForce Now hizmeti aracılığıyla fortnite’ı iOS’a getirmek için çalıştığını söyledi. Patel, herhangi bir sorun olmaması durumunda Ekim ayında GeForce Now üzerinden oyuna erişilebileceğini söyledi.

Sınırlı süreli bir beta önümüzdeki hafta başlayacak ve oyun sunucusu kapasitesini, grafik dağıtımını ve dokunuşu test edecek. NVIDIA kayıt açtı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcılara betaya kapsamlı erişim sağlayacak. Ayrıca katılmak için ücretli bir GeForce Now aboneliğine gerek yok. Katılabiliyorsanız, Fortnite’ı iOS’ta Safari ve Android’de GeForce Now uygulaması aracılığıyla kolayca oynayabilirsiniz.

Ağustos 2020’de Apple ve Google, uygulama içi ödemeler konusunda Epic Games ile rekabet ederek Fortnite’ı ilgili mağazalarından çıkardı. Yayıncılar, rekabete aykırı davranışlarda bulunduklarını iddia ederek her iki şirkete de dava açtılar. Apple’ın davası geçen yıl sonuçlandı. Hakim, Epic’in Apple’ın tekel yasasını ihlal ettiğini kanıtlamadığına karar verdi.

İki taraf, sonucun doğuracağı yönlerine haklı sebeplerden dolayı itiraz etme sürecine girdi. Apple, geliştiricilerin kullanıcıları diğer ödeme yöntemlerine yönlendirmesine ve uygulama içi ödemelerdeki %30’luk kesintiyi atlamasına izin vermeye zorlayacak zorunlu App Store değişikliklerini son dakikada geçti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu