Uncategorized

Blizzard, 2022’de Mobil Cihazlar İçin Warcraft’ı Yayınlayabilir

Activision Blizzard’ın 2021 dördüncü çeyrek kazanç raporune göre, yeni “mobil Warcraft içeriğinin” 2022 yılında yayınlanması planlanıyor. Bir Warcraft mobil oyunu olacağını varsaymak her ne kadar yüksek ihtimal gibi dursa da, belirsizlik şu an için devam ediyor.

Raporda, “Blizzard, World of Warcraft ve Hearthstone’daki yeni deneyimler de dahil olmak üzere 2022’de Warcraft serisi için önemli miktarda yeni içerik planlıyor ve yepyeni mobil Warcraft içeriğini ilk kez oyuncuların eline geçirmeyi planlıyor” ifadeleri yer alıyor.

Bu “mobil Warcraft içeriğinin” gerçekte neler sunacağına gelince, şu an için herhangi bir kesinlik bulunmuyor. Activision Blizzard, bir kazanç raporu sırasında Warcraft’ı mobil cihazlar için dile getirmiyor. 2021 yılında yine bir kazanç raporu, oynaması ücretsiz iki farklı Warcraft mobil oyununun “ileri geliştirme” aşamasında olduğunu belirtmişti.

Warcraft’ın teknik olarak daha önce “mobil içeriği” vardı. Son birkaç WoW genişletmesi için, oyuncular ek oyun içi kaynaklar kazanmak için oyunun mobil yardımcı uygulamasını kullanabilir veya takipçilerin seviyesini yükseltmeyi ve onları görevlere göndermeyi içeren mini oyunlar oynayabilir.

Bildiğiniz üzere Activision Blizzard, geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından 69 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınmıştı. Bu gelişmenin mobil oyunlar üzerinde nasıl bir etkisi olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu