Perşembe, Haziran 20, 2024

Kurulduğu 1978 yılından bu yana, hayvan testlerine karşı çıkan yüksek performanslı vegan saç bakım markası Aveda, bugün Cruelty Free Uluslararası Leaping Bunny Programı kapsamında onaylandığını duyurdu.

Aveda, tedarikçilerinin ve üreticilerinin ürünleri ve içerikleri için tüm Leaping Bunny kriterlerine uyduğunu doğrulamak için Cruelty Free International ile uzun süreli titiz bir inceleme sürecinden geçti. Bu inceleme sonucunda ise Cruelty Free International, Aveda’nın tüm ürünleri, hammaddeleri ve içerikleri için hayvan testleri yapmadığını veya yaptırmadığını doğruladı. Aveda, Leaping Bunny Programı kapsamında onayın korunması için her 12 ayda bir Cruelty Free International tarafından denetlenecek.

Aveda’nın Küresel Marka Başkanı Barbara De Laere, “Aveda, içinde yaşadığımız dünyayı önemseme ilkesi üzerine kurulmuştur ve buna hayvanlar üzerinde test yapılmasına her zaman karşı çıkmak da dahildir” diyor ve ekliyor “40 yılı aşkın bir süredir sürdürülebilirlik konusunda sektörde öncülük ediyoruz ve uluslararası kabul görmüş altın standart olan Cruelty Free International Leaping Bunny onayımızla birlikte gezegenimize olan bu bağlılığı vurgulamaktan gurur duyuyoruz.”

Cruelty Free International’ın CEO’su Michelle Thew ise “Aveda, etik iş ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ile yıllardır süregelen bir üne sahiptir. Artık Aveda’nın tüm ürünleri için Leaping Bunny onayını içermesinden heyecan duyuyorum.” diye belirtiyor.

Daha Sorumlu Bir Gelecek Yaratmak

Aveda’nın içinde yaşadığımız dünyayı önemseme şeklindeki kuruluş misyonuna uygun olarak; marka, aşağıdaki alanlarda öncelikleri ile yıllardır güzellikte çevresel sorumluluğun yeni ölçütlerine öncülük etmiştir: gezegenimize özen gösteren güzellik bilinci, kaynak sorumluluğu, sorumlu paketleme, vegan formüller, gezegen bilincine sahip üretim, hayvanları koruma ve dünya çapındaki topluluklarda ihtiyacı olan insanlara temiz su sağlamaya yardımcı olmak.

Aveda, Minnesota’da, bal arısı kolonileri, çalışanların kullandığı bir sebze bahçesi, elektrikli araç şarj istasyonları ve kilometrelerce koşu parkurları ile 58 dönümlük Ulusal Yaban Hayat Federasyonu Sertifikalı kampüsünde yer alan şirket merkezinde misyonunu yaşatıyor. Ana ofis binası sürdürülebilirliğe önem vermekte; güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışan, geri dönüştürülmüş lif halılarla kaplı bir bina. İçerisinde kompostlama, geri dönüşüm kutuları ve organik bir kafe var.

Leaping Bunny statüsü, Aveda’nın dünya çapında binlerce salon ve mağazada satılan tüm prestijli saç, cilt ve vücut bakım ürünleri için geçerli. Aveda’nın sürdürülebilirlik girişimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adresi ziyaret edin: aveda.com/sustainablefuture.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment