2019 En İyi Ücretsiz Pdf Editörleri

0
182
Ücretsiz pdf

Günümüzde gelişmekte olan teknoloji ile beraber, oldukça güzel ve ücretsiz destek sunabilen pdf editörleri bulunmaktadır. Bizde sizlerin en iyi pdf editörlerini seçebilmesi adına bir liste hazırladık.

Pdf editör uygulamalarının ne anlama geldiği konusuna gelecek olursak, pdf belgelerinin tüm cihaz ve alanlar iyi aynı şekilde görüntü verip, aynı şekilde açılması için destek sunabilen uygulamalardır. Ancak burada editör kısmını farklı kılan, pdf uzantılı dosyaların açılması için yardımcı olmak değil, hazırda bulunan pdf dosyaların düzenlenmesi adına çeşitli destekler sunmasıdır. Her program ile beraber bu pdf uzantılı dosyaları düzenlemeniz mümkün olmamaktadır. Bunun asıl sebebi ise pdf uzantıların ilk olarak Abobe firmasına bağlı bir kurulumu olmasından ötürü, hala günümüzde de Abobe’de yer alan teknolojilerden faydalanmaktadırlar. Diğer şirketler sizden ücret alarak bu uzantıları lisanslama hakkına sahiptirler.

Baktığınız zaman, ücretsiz bir şekilde hizmet sunabilen çok fazla pdf programı bulunmamaktadır. Bunun haricinde bilmediğiniz ve güvenilir gözükmeyen programlara dosyalarınızı bırakmanız güvenlik açısından sıkıntı oluşturabilir. Bu nedenle sizlere ihtiyacınız olan her desteği sunabilecek, çok fonksiyonlu ve belgelerinizde yer alacak herhangi bir filigrana zarar vermeyecek ücretsiz pdf editörlerini listeledik.

Baktığımızda ücretiz pdf editörleri olarak en güvenilirleri listelediğimizde;

  • Apowersoft Çevrimiçi PDF Editör
  • SmallPDF
  • PDF-XChange Editör
  • Sejda
  • PDFescape adlı programları tercih etmenizi önerebiliriz.

1. Apowersoft Çevrimiçi PDF Editör

Listenin en başındaki programa baktığımız zaman, direk olarak tarayıcı ile bağlantı kurabilen, güçlü ve de ücretsiz olan bir program olduğunu söyleyebiliriz.

2. SmallPDF

Listemizde ikinci sırada yer alan program, her ne kadar kompakt bir yapıda olsa da, güçlü ve donanımlı özelliklerin bolca yer alabildiğini söyleyebiliriz.

3. PDF-XChange Editör

Bir metni pdf olarak düzenlemeniz gerekir ise, bu programın işinize oldukça yarayabileceğini söyleyebiliriz. Metni yazıp biçimlendirmenize ve silmenize olanak tanır.

4. Sejda

Birçok fonksiyonel araç çubuğu ile ücretsiz ve güzel bir pdf editörü olduğunu söyleyebiliriz.

5. PDFescape

Metin ve resim ekleme imkanı tanıyan bu program, ücretsiz ve çevrimiçi olarak da editörlük yapmanız için her türlü desteği sunabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz